De duur van de rustperiode bepaalt welk graszaadmengsel het beste past bij het beoogde herstel:
De DDS is een geavanceerde zaaimachine die in één werkgang twee verschillende mengsels op twee verschillende dieptes zaait. Dit maakt het mogelijk om optimaal gebruik te maken van de eigenschappen van verschillende grassoorten. Zo zaaien we in de voorste bak een mengsel met veel Engels raai, zoals Victoria, op 1,5 cm diepte. In de achterste bak komt Hattrick, een mengsel met 75% veldbeemdgras, die op slechts 0,5 cm wordt gezaaid.
Een goede afstelling van de machine is cruciaal om het zaad op de juiste diepte en met een goede verdeling in de bodem te krijgen.
Naast het mengsel en de machine, is ook de zaaitechniek van groot belang. In de praktijk zie je dat zaaien met een DDS, die een rij-afstand van 3,5 cm heeft, in twee werkgangen zo’n 60% van het veld dekt. In drie richtingen doorzaaien zorgt ervoor dat je 95% van de oppervlakte van het speelveld meepakt. Als je daarbij ook een wat hogere hoeveelheid zaait, krijg je het graszaad beter verspreid over het veld.
Vragen? De Advanta grasspecialisten staan voor je klaar:
Samen maken we jouw groenproject een succes